← Wróć

15:00 – 17:00 – Koncert MUZYKA NA WIETRZE / plac przed Dworcem Głównym PKP


 

Dwugodzinny koncert muzyki klasycznej i operowej odbywający się przed Dworcem Głównym we Wrocławiu, którego celem jest przeniesienie, choć na krótką chwilę, w inną rzeczywistość zabieganych osób, udających się w piątkowe popołudnie w podróż lub przybywających na weekend do Wrocławia. Wykonawcami „Muzyki na wietrze” będą śpiewacy, mający bogate doświadczenie w tego typu akcjach, prowadzeni przez Wojciecha Sokolnickiego, występujący na przemian z efektownym kwartetem puzonowym.

TROMBQUARTET

Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie, na co dzień współpracujący z prestiżowymi instytucjami muzycznymi. Kwartet to oryginalny, jeden z nielicznych tego typu zespołów w Polsce, który istnieje od 2012 roku. Artyści prezentują podczas koncertów nie tylko utwory z kręgu muzyki klasycznej wszystkich epok. Potrafią również zainteresować słuchaczy oryginalnymi opracowaniami standardów jazzowych, przebojów muzyki filmowej, a nawet piosenek popowych. Chętnie sięgają również po utwory współczesne, nie ograniczając się do jednego nurtu bądź stylu muzycznego.

AGNIESZKA SOKOLNICKA – sopran; DOROTA ZAWADZKA – sopran; WOJCIECH SOKOLNICKI – tenor.

Soliści operowi, a jednocześnie troje przyjaciół występujących na co dzień na najważniejszych polskich i europejskich scenach, nie bojący się jednocześnie ulicznego zgiełku, wiatru i deszczu.